You are here: Home > Fabryka Teatralna > Fabryka Teatralna – zapiski poprzedniego sezonu

Fabryka Teatralna – zapiski poprzedniego sezonu

Witamy! 

W tej zakładce postaram się krótko opowiadać o tym, co działo się na zajęciach FT. Każdemu spodobało się coś innego, coś zupełnie innego zaciekawiło, nie będziemy więc o wszystkim pamiętać po powrocie do domu…                                            

K. Oświęcimska

17 marzec

Wprawki przed przedstawieniem. Ponieważ planujemy przygotować nasze finałowe przedstawienie sami od A do Z, dziś poznawaliśmy tajniki plakatów teatralnych i filmowych… Taka praca też przed nami. Po wykończeniu, nasze prace będzie można podziwiać w przedszkolu.

 

3 marzec

Dziś uczyliśmy się, jak ważne jest mówienie z odpowiednim natężeniem głosu. Nie tylko w teatrze. W nauce pomogła nam fantastyczna zabawa z "mówiącymi rurami".

4 luty 2016

Dzień gastronomiczny… czyli kukiełka z łyżki. Wyjątkowo damska ekipa FT wykonała wspaniałe kukiełki z wykorzystaniem różnych materiałów plastycznych, które posłużyły do ćwiczeń improwizacji i budowania dialogu. Niżej mała relacja.

7 styczeń 2016

Wracamy po dłuższej przerwie. Dziś tematem był teatr cieni. Po zapoznaniu się ze sposobem przygotowania i działania takiego teatru, dzieci improwizowały z cieniami, jakie mogą powstać z wykorzystaniem własnego ciała. Bawiły się światłem przyniesionych latarek, starając się je jak najbardziej efektywnie wykorzystać. Przygotowały kukiełki do teatru cieni i wykonały z ich pomocą wspaniałe, improwizowane przedstawienia.

29 październik

Działo się… ale ponieważ była nas tylko połowa, poświęciliśmy czas na wykonanie marionetek: wspaniałych koników z rolek po papierze toaletowym! Niestety, nie chciały się dać sfotografować…

To nasza inspiracja:     

15 październik 2015

Podczas dzisiejszych zajęć przygotowywaliśmy się do zabawy słowem. Dzieci miały za zadanie zaimprowizować scenkę z udziałem dwóch postaci. W zabawach z kartami musiały opisać postać (przedmiot) z obrazka, a później logicznie powiązać go z drugim (przypadkowym). Z wszystkimi zadaniami młodzi aktorzy poradzili sobie rewelacyjnie! Również wspaniale zapamiętali swoje przydzielone role, więc na następnych zajęciach możemy już się zabrać za "poważne" aktorstwo.

29 wrzesień 2015

Już po pierwszych zajęciach. Zapoznaliśmy się z celami i zasadami działania FT. Podczas zabaw na "rozgrzewkę" ćwiczyliśmy gimnastykę buzi i języka, braliśmy udział w zabawach integracyjnych.Przygotowaliśmy też sesję zdjęciową z pomocą kostiumów i rekwizytów dostarczonych przez kochanych i pomocnych rodziców. Efekty? Zapraszamy do GALERIA KASZTANOWA (folder 3-10-2015). 

Komentuj