You are here: Home > Pakiet Kasztanowa > Tusz do paki!

Tusz do paki!

„1 września 2020 roku rozpoczęliśmy w szkołach i przedszkolach na terenie Polski akcję ekologiczno – pomocową pod nazwą „Tusz do paki”.
Zachęcamy do zaangażowania dzieci i młodzieży w pomoc schroniskom dla zwierząt w całej Polsce poprzez oddawanie zużytych tuszów z drukarek atramentowych.
Mamy umowę z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce (TOZ) które jest beneficjentem akcji.
Zadaniem dzieci jest przynoszenie pustych tuszów (nie tonerów) do placówek i wrzucanie ich do specjalnie przygotowanych kartoników wrzutowych. Naszą rolą jest aby tusze trafiły do recyclingu, a część uzyskanych środków zamieniamy na karmę dla schronisk podległych TOZ. TOZ decyduje które schronisko otrzymuje wsparcie. Dzięki naszym wspólnym działaniom, od początku akcji przekazaliśmy Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Polsce 20 ton karmy i napełniliśmy 70 000 psich i kocich misek.
Uczymy dzieci zachowań proekologicznych i prospołecznych, wyrabiamy wrażliwość na niedolę bezdomnych zwierząt.”
I my włączamy się do pomocy! Niebawem na terenie naszego przedszkola pojawią się kartony do zbierania tuszów – o czym niezwłocznie poinformujemy. Jednak tusze już można przynosić (do pani Kasi z gr. III). Mała rzecz, a może dużo zmienić! Zapraszamy do współpracy!
Akcja trwa do odwołania 🙂