Oddział przy ul. Jodłowej 23

TEL. 012 429 74 12

Dyrektor: Małgorzata Taboła
Zastępca dyrektora: Justyna Bodzenta

Przedszkole znajduje się na Przegorzałach na skraju Lasku Wolskiego, w pobliżu ogrodu zoologicznego, Kopca Piłsudskiego, Kopca Kościuszki, Bielan. Podczas spacerów i wycieczek dzieci korzystają z uroków pięknego krajobrazu, a szczególnie czystego otoczenia. Wiele czasu spędzają w naszym dwupoziomowym ogrodzie przedszkolnym, bawiąc się na ekologicznym, drewnianym sprzęcierekreacyjnym.

Na zdjęciu: fragment ogrodu przedszkolnego.

Wykwalifikowana kadra nauczycielska wspomaga i ukierunkowuje rozwój dzieci, zapewniając każdemu z nich szansę na sukces. W ofercie edukacyjnej proponuje m. in. metody stymulujące aktywność przedszkolaków:

• "Wprowadzenie dziecka w świat pisma" wg. I. Majchrzak,
  • aktywizowanie myślenia matematycznego m. in. w oparciu o "Dziecięcą matematykę" E. Gruszczyk – Kolczyńskiej,
  • Metodę Dobrego Startu M. Bogdanowicz,
  • formy intensyfikujące zajęcia ruchowe i ćwiczenia relaksacyjne (m. in. zabawy tropiące, wykorzystanie metody R. Labana, C. Orffa, A. A. Kniessów, W. Sherborne, KLANZA – Pedagogika Zabawy),
  • wykorzystanie technik C. Freineta poprzez tworzenie swobodnych, dziecięcych tekstów

Ponadto, w zakresie działalności pedagogicznej, nauczyciele realizują opracowane przez siebie programy: adaptacyjny, zdrowotny: "Zdrowy skrzat – zdrowy świat", profilaktyczny: "Bezpiecznie w domu, na ulicy, w przedszkolu", oraz wychowawczy: "Księga Leśnych Skrzatów".

Przedszkolaki mogą korzystać z zajęć dodatkowych:

• gimnastyki korekcyjnej,
  • rytmiki,
  • zajęć na basenie,
  • kółka tanecznego,
  • języka angielskiego.

Przedszkole umożliwia dzieciom, nauczycielom i rodzicom spotkania ze specjalistami: psychologiem, logopedą. Przeprowadzane przez nich badania oraz odbywane konsultacje pomagają w rozpoznawaniu i właściwej ocenie możliwości rozwojowych wychowanków i ewentualnym podjęciu wczesnej interwencji specjalistycznej.

Rodziny naszych przedszkolaków mają możliwość czynnego uczestniczenia w życiu placówki. Proponujemy rodzicom różne formy kontaktów: zebrania ogólne, zebrania grupowe, rozmowy indywidualne, zajęcia otwarte organizowane przez nauczycieli, gazetkę ścienną, przedszkolne czasopismo "Lajkonik", warsztaty prowadzone przez specjalistów.

Promując umiejętności i talenty artystyczne dzieci organizujemy różnorodne imprezy i uroczystości:

• "Jestem Leśnym Skrzatem": pasowanie nowo przyjętych przedszkolaków,
  • "Andrzejki w przedszkolu": dzień wróżb i zabaw,
  • Mikołajki,
  • "Zasiądźmy przy wspólnej wieczerzy": spotkanie wigilijne przy choince,
  • zabawę karnawałową,
  • Dzień Babci i Dziadka,
  • Dzień Mamy i Taty,
  • Dzień Dziecka,
  • zakończenie roku szkolnego: festyn w ogrodzie przedszkolnym

Na zdjęciu: festyn w przedszkolnym ogrodzie

Tradycją naszą są: ogniska, festyny, imprezy sportowe, konkursy rodzinne, wernisaże prac plastycznych dzieci i rodziców, wycieczki po Krakowie i poza miasto, wyjazdy na "zielone przedszkola".
Wspierając twórcze działania dzieci w różnych dziedzinach aktywności artystycznej bierzemy udział w wielu konkursach plastycznych, muzycznych, teatralnych…
Wydajemy też własne czasopismo przedszkolne "Lajkonik" dla naszych dzieci i ich rodziców.

Na zdjęciu: pozdrowienia z krakowskiego ogrodu botanicznego.

Na zdjęciu: przedszkolaki w kopalni soli w Wieliczce

Na zdjęciu: w jaskini Nietoperzowej koło Jerzmanowic

A to wspomnienia z zielonego przedszkola.

Serdecznie zapraszamy!

i zapisy:

Justyna Bodzenta (zastępca dyrektora)